Brazil Fazenda Sertaozinho

Lot Mundo Novo zpracovaný polopromytou - pulped natural metodou z farmy Sertãozinho je v šálku směsí sladkosti, koření, tmavého kakaa a jemné acidity.

Region: Minas Gerais, Botelhos

Farma: farma Sertaozinho

Nadmořská výška: cca 1200 m.n.m.

Odrůda: Mundo Novo

Zpracování: Pulped Natural

Fazenda Sertãozinho je farma ležící v horské oblasti na jihu Minas Gerais, v nadmořské výšce 1200 m, s průměrnou roční teplotou 19 ° C a průměrnými ročními srážkami 1600 mm. Poloha farmy a vynikající klimatické podmínky jsou ideální pro pěstování výjimečných káv.

Symbolem a logem farmy Sertãozinho je strom Jequitibá Rosa (Cariniana legalis). Impozantní 40 metrů vysoký strom jehož stáří je odhadováno na více než 1500 let se majestátně tyčí nad poli s kávovníky na jednom z kopců obklopujících farmu.

Historie farmy sahá až do roku 1948, kdy zde byly vysázeny první kávovníky. V současnosti řídí farmu pan José Renato Gonçalves Dias se svou manželkou. V práci jim pomáhá na 160 řadových zaměstnanců, kteří zde žijí i se svými rodinami. Farma svým zaměstnancům zajišťuje a hradí neomezenou zdravotní a nemocniční péči. Škola pro děti zaměstnanců je součásti farmy. Nemalé prostředky jsou investovány na zlepšování odborné způsobilosti a do vzdělávání zaměstnanců.

Farma je součástí asociace a certifikace BSCA (Brazil Specialty Coffee Association), splňuje certifikáty jakosti ISO 9001/2000 a je držitelem ekologického certifikátu organizace UTZ.


Skladem

120 g

90

240 g

170