Brazil Fazenda Paredao

Med a čokoládové podtóny s jablkem a hroznovou příchutí.

Region: Cerrado Mineiro

Farma: Paredao

Nadmořská výška: cca 1100 m.n.m.

Odrůda: Red Catuai

Zpracování: Mokré

Tuto kávu s jedinečným původem nám přináší Pedro Humberto Veloso, který od roku 1977 tuto kávu pěstuje. Fazenda Paredao se nachází v regionu Cerrado Mineiro. Jedná se o krásnou, exotickou kávu.

Tato farma drží ekologické certifikáty Rainforest a UTZ.

Nezisková organizace Rainforest Alliance sídlící v New Yorku uděluje svoje certifikáty farmářům a pěstitelům kávy, jejichž metody pěstování splňují ekologická a sociální kritéria. Tato kritéria jsou nastavena tak, že mají chránit životní prostředí, biodiverzitu a práva pracovníků.

Životní prostředí: farmáři musí obnovit či udržet původní lesní porost svého území tak, aby bylo alespoň 40 % plochy pokryto stínem. Pěstitelé musí zachovávat přirozené vodní toky. Zakázáno je jakékoliv obchodování s divokými zvířaty, ničení jejich přirozeného prostředí, ničení ekosystémů, či znečišťování přírody. Snaží se o trvalé přirozené soužití divokých zvířat, rostlin a lidí.

Sociální aspekt: Cílem organizace je eliminovat dětskou práci. Děti do 15 let tak nesmějí být vůbec zaměstnáváni. Nezletilí mohou být zaměstnáváni, ale nesmějí manipulovat s vahami většími než je 20 % jejich vlastní hmotnosti, pracovat v nebezpečném prostředí, a musí být vždy v doprovodu rodičů či poručníků. Cílem je také zamezovat diskriminaci zaměstnanců.


Skladem

120 g

90

240 g

170